KONST / Litografier / Färglitografi 11299022
*
nr 1129 9022
Mogens Balle
(1921-1988), Danmark
Färglitografi, Mogens Balle (1921-1988), 231/280, motivet: 60x48
Mogens Balle, dansk målare född 1921, död 1988.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 september 2017
kl 18:34:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/9 23:26:37
1
100 kr
17/9 20:14:20
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad mogens balle norden skandinavien
-
7145 Färglitografi
Anders Erik Malm. Signerad, numrerad 65/150, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:08
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:28
-
7107 Färglitografi
Bengt Orup (1916-1996), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:02
*
Mogens Balle
Mogens Balle, dansk målare född 1921, död 1988.
nr 1129 9022
Mogens Balle
(1921-1988), Danmark
Färglitografi, Mogens Balle (1921-1988), 231/280, motivet: 60x48
Mogens Balle, dansk målare född 1921, död 1988.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 september 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/9 23:26:37 | 1 | 100 kr |
17/9 20:14:20 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad mogens balle norden skandinavien
-
7145 Färglitografi
Anders Erik Malm. Signerad, numrerad 65/150, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:08 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:28 -
7107 Färglitografi
Bengt Orup (1916-1996), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:02